ROOSENDAAL - Komend weekend speelt RBC de uitwedstrijd tegen Gemert. Omdat beide ploegen dinsdag voor de Eurojackpot KNVB Beker moeten spelen, is de wedstrijd verplaatst van zondagmiddag naar zaterdagavond.
Gemert en RBC hebben twee overeenkomsten. Beide clubs werden in 1912 opgericht en allebei werden ze een keer kampioen van Nederland bij de zondagamateurs. Ondanks een gezamenlijke historie van bijna 113 jaar speelden Gemert en RBC slechts in twee seizoenen tegen elkaar. In 1979-1980 won RBC met 1-2 door twee goals van Jan de Bruin en werd dat jaar kampioen in de Eerste Klasse E. In 2005-2006 troffen ze elkaar in de eerste ronde van de KNVB Beker. Hoewel RBC toen in de Eredivisie uitkwam, verloren de oranjehemden met 2-1.
Afgelopen zaterdag boekte Gemert zijn eerste overwinning. Bij ASWH werd met 1-3 gewonnen. De zwart-witten klommen daardoor naar de twaalfde plaats en hebben vijf punten. RBC verloor voor de tweede achtereenvolgende keer. Na een 4-0 nederlaag bij Rijnvogels werd zondag met negen man met 2-3 van UNA verloren. RBC zakte daardoor naar de tiende plaats op de ranglijst en heeft zes punten.
Bij RBC ontbreken Myron Bostdorp en Glaucio Ventura Tiago wegens de tegen UNA opgelopen rode kaarten. Ventura Tiago werd 1 wedstrijd geschorst, Bostdorp kreeg van de aanklager 2 duels schorsing aangeboden. RBC ging overigens niet akkoord met dit schikkingsvoorstel.
De wedstrijd staat zaterdag onder arbitrale leiding van scheidsrechter Alwin Steeg uit Beuningen en de assistent scheidsrechters Jasper Westland uit Huizen en Jesper van Ham uit Veldhoven. De aftrap op Molenbroek is om 19:00 uur en de toegang bedraagt € 7. Voor kinderen tot en met 15 jaar en 65-plussers is dat € 3,50. Kaarten zijn vooraf online te bestellen in de ticketshop van Gemert. Klik daarvoor hier.