![]() |
De spelers bedanken een deel van het publiek voor hun steun van vanmiddag. |
ROOSENDAAL - RBC is de derde periode goed gestart. In het eigen Atik Stadion werd Wittenhorst met 3-1 verslagen. De ploeg uit Horst kwam nog wel op voorsprong, maar binnen een mum van tijd boog RBC die achterstand om.
RBC trad met dezelfde elf spelers aan als vorige week tegen SV Venray (2-2 gelijk). In het begin was het aan RBC-kant wat zoeken. Een klein kwartier na het beginsignaal was daar de eerste doelpoging. Rhomar Boudzra zag zijn streep vanuit een vrije trap in de korte hoek gekeerd worden. Daarna kreeg RBC nog enkele mogelijkheden om de score te openen, maar de brilstand bleef op het scorebord staan. Jens Wirix kreeg vlak voor het rustsignaal een ultieme mogelijkheid op de openingstreffer, maar zijn schot ging rakelings naast.
De Roosendaalse ploeg kwam sterk uit de kleedkamer, maar keek na tien minuten toch tegen een achterstand aan. Een afgeslagen bal werd in het dak van het doel geschoten. RBC ging een versnelling hoger spelen en dat resulteerde direct in de gelijkmaker. Jordi Ewanena schoot zijn eerste van het seizoen binnen, 1-1. Vijf minuten later schoot Jens Wirix op de paal, een minuut later schoot hij echter wel raak, 2-1. Binnen het kwartier werd de stand van 0-1 omgebogen naar een 3-1 voorsprong, toen Perry Bierkens raak kopte in de verre hoek.
RBC kwam na de 3-1 niet meer in de problemen en ziet de subtop net onder zich allen punten verspelen. Dat betekent dat er een serieus gat is ontstaan met de nummer vier Orion. Dat is nu zes punten en kan zelfs naar negen punten groeien als RBC het inhaalduel wint van AWC. Dan pakt het ook meteen de tweede periodetitel. Klik hier voor een samenvatting van de wedstrijd. Voor een nabeschouwing met hoofdtrainer Mark Klippel klik je hier.
![]() |
Jordi Ewanena zette RBC weer op het juiste pad met de 1-1 en daarom werd hij de RBC-Voetbalshop Roosendaal Man of the Match. Hij kreeg de cheque uit handen van Björn van Dijk van Vision on Energy. |
Komend weekend komt RBC niet in actie vanwege carnaval. De week erop reist het af richting Breda om het daar zaterdagavond op te nemen tegen Baronie.
RBC - Wittenhorst 3-1 (0-0)
Opstelling RBC: Angelo Mathilda; Sander Wirix, Perry Bierkens (c), Glaucio Ventura Tiago, Jordi Ewanena; Rhomar Boudzra, Marwin Reuvers (Mark Romantsov), Jens Wirix; Jelte Pal (Tom de Bonte), Yassine Mejres (Cas van den Broek), Gino Stolk (Moustafa Mohammad)
Scoreverloop: 55' Luc van Kuijck 0-1; 58' Jordi Ewanena 1-1; 65' Jens Wirix 2-1; 71' Perry Bierkens 3-1
Scheidsrechter: P.A. de Waard
Aantal toeschouwers: 780