VENRAY - RBC heeft uit in Venray met 2-2 gelijkgespeeld. Lange tijd had de Roosendaalse ploeg een 1-2 voorsprong. Yassine Mejres maakte er zelfs 1-3 van, maar werd afgevlagd voor buitenspel. Het zorgt ervoor dat het winnen van de tweede periodetitel nog steeds mogelijk is. Winst is daarvoor noodzakelijk in Wijchen tegen AWC.
Op het grasveld van SV Venray was het lastig voetballen. SV Venray - dat moest winnen om uitzicht te houden op de periodetitel - begon furieus aan het duel. RBC had zichtbaar moeite met het veld, maar na de eerst echt goed opgezette aanval was het meteen raak. Gino Stolk gaf de bal mee aan Jordi Ewanena die de goed meegelopen Yassine Mejres wist te bereiken, 0-1. Niet veel later was het weer gelijk. Een hoge voorzet werd volledig verkeerd ingeschat door doelman Angelo Mathilda die de bal uiteindelijk in de verre hoek zag belanden. Net voor de rust schoot Jelte Pal RBC naar een nieuwe voorsprong. Daarvoor had SV Venray al enkele kansen laten liggen op een goal, mede door slechte passing aan de kant van RBC, maar het was uiteindelijk de ploeg van Mark Klippel die de leiding opnieuw nam. Uit een corner kon de afgeslagen bal opnieuw ingebracht worden door Jens Wirix. Marwin Reuvers leek de bal binnen te kunnen knikken, maar deze werd gered voor de doellijn. Daarna schoot Jelte Pal de bal in de verre kruising, 1-2.
Jordi Ewanena gaf in de eerste helft de assist waaruit Yassine Mejres de 0-1 voorsprong op het bord zette (Foto: Arthur Verbraak). |
In de tweede helft een sterker RBC. Het had SV Venray goed in de tang, kreeg hier en daar mogelijkheden maar grote kansen bleven uit. De tijd tikte weg en halverwege de tweede helft leek Mejres RBC in veilig haven te schieten. De ingevallen Moustafa Mohammad bracht de bal in, die bal werd verlengd door een speler van SV Venray waarna Mejres de bal kon binnen tikken. De assistent-scheidsrechter vlagde voor buitenspel. De leidende arbiter kwam nog verhaal halen, maar de treffer ging niet meer door.
In de absolute slotfase leek RBC de storm te overleven, maar een afgeslagen bal werd opgepikt rond het zestienmeter gebied, een RBC'er hapte en dat werd uiteindelijk fataal. Hij kapte naar buiten en schoot verwoestend in de verre hoek, 2-2. Klik hier voor een samenvatting van de wedstrijd. Voor een nabeschouwing met hoofdtrainer Mark Klippel klik je hier.
Door het gelijkspel moet RBC op 30 maart in Wijchen winnen van AWC om periodekampioen te worden. Bij winst was een gelijkspel genoeg geweest.
SV Venray - RBC 2-2 (1-2)
Opstelling RBC: Angelo Mathilda; Sander Wirix, Perry Bierkens (c), Glaucio Ventura Tiago, Jordi Ewanena; Marwin Reuvers (Moustafa Mohammad), Rhomar Boudzra, Jens Wirix; Jelte Pal (Vincent van Hoof), Yassine Mejres, Gino Stolk
Scoreverloop: 14' Yassine Mejres 0-1; 23' Tim Jeuken 1-1; 45'+ Jelte Pal 1-2; 90' Javier Valerio 2-2
Scheidsrechter: S.F. Bijlsma